XVIII Ogólnopolska Spartakiada Ciepłowników

Honorowy patronat nad XVIII Ogólnopolską Spartakiadą Ciepłowników objął Prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Podczas uroczystości otwarcia reprezentowała Prezydenta Aleksandra Konieczna, która przekazała okazały puchar dla najlepszej drużyny oraz odczytała list Prezydenta do uczestników Spartakiady.

Pismo do uczestników przesłali także Minister Sportu i Turystyki  Joanna Mucha oraz Prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie Jacek Szymczak.

Tradycyjnie już gośćmi spartakiady były dzieci z  Domu Dziecka w Kórniku-Bninie z jego Dyrektorką Dorotą Pielichowską-Borysewicz.

Jak zwykle KZZC przekazał dary na rzecz domu dziecka.

Piękny gest wykazali  także zawodnicy z Ciechanowa ofiarowując dzieciom paczki z prezentami.

Tradycyjnie już Wiceprzewodniczący KZZC Jerzy Braun prowadził uroczystość otwarcia spartakiady, a Jolanta Olechnowicz w towarzystwie chorążego Krzysztofa Wiśniewskiego zapaliła spartakiadowy znicz.

 

Rekreacyjny program spartakiady obejmował 10 konkurencji : transport piłki, toczenie obręczy, wielobój rzutowy, toczenie piłki, skoki na piłce, krykiet, rzut bilami, bieg z woreczkiem, slalom z piłeczką na rakietce od badmintona, rzut „oszczepem”.

 

Choć konkurencje wydawały się niezbyt trudne, to jednak zaangażowanie zawodników powodowało, że nie obyło się bez upadków i łapania dziwnych pozycji. Wszystko to było jednak niegroźne i wywoływało wesołość kibicujących i samych startujących.

 

Końcowy sukces zanotowała po raz kolejny ekipa  Poznania wyprzedzając znacznie pozostałe drużyny i zgarniając „pęk” pucharów, tzn. Puchar Prezydenta Poznania, Puchar za zajęcie pierwszego miejsca i Puchar Przechodni (drugi raz) Prezesa Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.

Przewodniczący KZZC Lech Hemmerling ufundował puchar dla drużyny, która zdobyła „najgorsze” czwarte miejsce oraz dla ekipy z Siedlec za najefektowniejszą prezencję.

 

Wyniki drużynowe XVIII Ogólnopolskiej Spartakiady Ciepłowników:

 

1.    Poznań – 512 pkt.

2.    Iława – 436 pkt.

3.    Słupsk – 427 pkt.

4.       Rypin – 422 pkt.

5.       Malbork – 396 pkt.

6.       Ostrołęka – 394 pkt.

 

Kolejność prezesów

 

1.    Olsztyn – 158 pkt.

2.    Pozna – 157 pkt.

3.    Słupsk – 156 pkt.

4.       Lębork – 140 pkt.

5.       Wałcz – 138 pkt.

6.       Sochaczew – 138 pkt.